fbpx

Ashtanga vinyasa yoga is a series of postures based on a modification of the traditional Ashtanga Yoga primary series. The perfect marriage of tempo and sequence. It is a dynamic yoga that connects breathing to the movement of the body, where the focus of attention is motion and breathing synchronization. Ashtanga vinyasa is designed to wake up the nervous system while promoting a spirit of change and freedom in the practice.

This style of yoga, will move you through a modified form of Ashtanga's Primary Series which features Sun Salutations, followed by a rigorous set of standing, seating, lying on the Matt and balancing poses.

Vinyasa yoga is for absolutely everyone and there are no assumptions to practice it. Yoga silences the mind, increases contact with itself, releases muscle tension and develops physical capacity and much more.

Note to experienced Ashtangis: this class modifies several of the most extreme moments of Primary Series, and does not include headstand, shoulderstand, or the Kurmasana section of the series. If you have learned these poses in-person from a skilled instructor, feel free to add them into your practice!

Lapseootus ja emaks saamine on kõige erilisem aeg naise elus. Raseduse ja lapse saamisega kaasneb füüsiline koormus naise kehale, mis võib kaasa tuua erinevaid vaevusi. Selleks, et nautida erilist aega, on spetsiaalselt välja töötatud beeebiootusaja jooga. Tunnis teeme erinevaid harjutusi nii kehale kui meelele. Füüsilised harjutused aitavad paremini toime tulla näiteks selja- ja vaagnapingetega ja ergutavad seedimist. Lisaks teeme lõõgastavaid ja venitavaid harjutusi kehale. Samuti lõdvestame kaelapiirkonda, et tulevane emme jõuaks beebit kätel kanda. Tunni osaks on ka hingamisharjutused, mis aitavad kaasa loomulikule sünnitusele ja uneprobleemidele. Tund on sobilik alates teisest trimestrist, kuid kui oled esimeses trimestris, siis kindlasti teavitaja juhendajat ning ta annab sulle sobivad harjutused.

Este teaches classical hatha yoga but incorporates aspects from other styles of yoga in the class based on the needs of students. She learnt hatha yoga from her Indian yoga teachers at Yogalife International, with the foundation of teachings inspired by the Bihar School of Yoga. The class starts with a small meditation to arrive at the mat and the present moment. Gentle warm-up exercises for joints and muscles are followed by the practice of asanas or bodily postures, and the class finishes with the final relaxation, yoga nidra, or meditation. We also incorporate pranayama or breathing techniques, mudras or hand postures, bandhas or energy locks, and optional mantras.

To Este, hatha yoga is an integrative practice that allows us to be present with our body, energy, spirit, and still the mind, while remaining to be an observer. It helps to develop awareness of the processes that take place within us. Awareness and acceptance allow tensions and what does not support us to resolve. As a result, we feel wholeness, natural ease, and joy. This ultimately leads to yoga or union, a blissful state everyone can experience.

The classes are available to everyone, independent of their physical form, body type or yoga experience. The asanas can be adjusted based on a student's needs on a specific day. Just come as you are.

Tundi alustame enesemassaaži võtetega. Iga tund teeme erinevaid massaaživõtteid, mida on kodus hiljem hea järele teha. Liigutame läbi kehas paiknevad suuremad liigesed, läbi erinevate teraapiliste võimlemisharjutuste, mis vähendavad seljapingeid ja on suunatud valude vähendamiseks ja ärahoidmiseks. Õpime ka mõned lihtsamad joogaharjutused. Omandame praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestustehnikatest ning tutvume joogaliku hingamisega, mille abil on võimalik tuua rohkem energiat ja tasakaalu meie igapäevaellu. Tunni eesmärk on saavutada hea enesetunne, ergutada seedimist, kiirendada vereringet ja vähendada liigeseprobleeme. Joogavõimlemine annab parema une, rohkem energiat ja positiivse ellusuhtumise.

Tervis läbi liikumise! Tundi on oodatud eelkõige huvilised vanuses 60+, aga tundi võivad külastada ka kõik teised soovijad!

Ema ja beebi jooga tund on täis armastust ja rõõmu. Eelnev joogakogemus ei ole vajalik. Oodatud on naised 4 nädalat peale sünnitust (keisrilõike puhul 6-8 nädalat) ning beebid, kes veel ei kõnni. Kursus on mõeldud naistele, kes soovivad taastada oma raseduse-eelset head vormi. Tunnis hoolitseme selle eest, et saaksid tugevamaks, paindlikumaks, rahulikumaks ja rõõmsamaks. Lisaks toimub iga tunni lõpus vestlusring. Räägime asjadest teaduspõhiselt ning spetsialist jagab soovitusi. Kursuse põhirõhk on emade treeningul ning beebi kaasamine treeningusse. Lisaks on harjutused beebidele, mis toetavad nende arengut. Treenimine koos lapsega loob suurepärase võimaluse tugevdada ema ja beebi omavahelist sidet.

Kursuse ülesehitus on Suurbritannias tegutseva Birthlight kooli põhimõttel, kus värske ema taasumine ja beebi eest hoolitsemine toimub samm sammult.

Lisaks iga kohtumise lõpus vestlusring:
- naise keha pärast sünnitust.
- beebide seedemured (gaasivalud, kõhukinnisus) ning hammaste tulek
- kuidas aidata beebil paremini uinuda
- kuidas hoida paarisuhet pärast lapse saamist
- beebi ja väikelapse toitumine (millal alustada ning tagasilöögid tahke toidu söömisel)

Samuti ära muretse, kui joogatundi tulles on beebi magama jäänud või soovib süüa. Joogatada saame ikka.

Saali kohtumised toimuvad Tartu Joogakeskuses, Kastani 38, vankri saad jätte esimesele korrusele koridori ning auto parkida Pauluse kiriku juurde. Saalis on grupi suurus maksimaalselt 8 ema koos beebiga. Kõik selleks, et saaksime personaalselt läheneda. Juhul kui muretsed, et beebi iga ei ole grupile sobilik, siis kindlasti küsi nõu.

Tund algab ettevalmistavate praktikatega (antireumaatilised harjutused), seejärel liigume põhiossa ning seejärel lõpetame lõdvestusega lamavas asendis. Tunnetame ja austame oma keha ning sooritame praktikaid vastavalt sellele - ei mingit forsseerimist, me ei tekita iseendale mitte mingit ebamugavustunnet, rääkimata valust. Kõik peaks toimuma läbi lõtvuse, mitte kangutamise. Iga liigutus/praktika peaks olema täielikult kontrolli all, teostatud maksimaalse keskendumisega, kiirustamata.


Minu seansid on sobilikud absoluutselt kõigile. Ei ole mingeid kohustusi ega survet. Kuulatakse oma keha ja sisetunnet ning tegutsetakse vastavalt enda võimetele. Mitte mingeid hinnanguid ega teistega võrdlemist. Põhieesmärkideks on parandada keha enesetervendamisevõimet, suurendada eneseteadlikkust ja keskendumisvõimet, kontrollida hingamist ning luua tasakaal/harmoonia inimese füüsiliste ja vaimsete tasandite vahel ehk luua eeldused meditatsiooniseisundi saavutamiseks. Tegemist on küll "füüsilise" praktikaga, kuid tegelikult vaimsetel eesmärkidel. See loomulikult ei tähenda, et iga osaleja peab sellesse niimoodi suhtuma. Igaüks suhtub praktikasse just nii nagu ise soovib. Pigem ei ole tegu spordi ega intensiivse võimlemisega, vaid tasakaalustava, rahustava ja lõdvestava praktikaga. Siiski muutub keha tugevamaks, võimekamaks, paindlikumaks, tervemaks.

Kundalini jooga on Indiast pärit iidne teadus, mida tutvustas läänemaailmale 1969. aastal Yogi Bhajan. Termin "kundalini" tähendab tõlkes armsama juuksekiharat ning seda kasutatakse metafoorina energia ja selle liikumise kirjeldamiseks. Jooga aitab eemaldada meele piiranguid ja energia blokeeringuid, et inimene saaks olla ühenduses oma hingega, juhinduda südamehäälest, kasutada oma potentsiaali täies ulatuses ning olla terve ja õnnelik. Enese tundmaõppimine ja hetkes olemine esitab väljakutse nii kehale, meelele kui ka vaimule. Kundalini joogas on harjutused (kriya), hingamine (pranayama), meditatsioon, kehalukud, mantrad ja käte asendid (mudrad) võrdse tähtsusega. Nende kombineerimine tugevdab närvisüsteemi, parandab vereringe tööd, soodustab mürkide ja toksiinide väljutust, ergutab näärmete, lümfide ja neerude tööd. Lisaks annab kundalini jooga hea füüsilise koormuse.

Kundalini jooga tund koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast. Teoreetiline osa tutvustab keha toimimist ja kooskõla ning praktilises osas tehtava kriya mõju: igal harjutusseerial on kindel eesmärk. Praktiline osa lõpeb alati lõdvestuse ja meditatsiooniga. Selleks palun võta tundi kaasa soe sall või pleed. Kundalini jooga tunnis on oluline tunda oma keha ja piire: nii nagu sa parasjagu teed ongi hästi. Tähtis on isiklik kogemus, et saaksid seda igapäevaelus rakendada ning sellest rõõmu tunda. Tunnetame keha, meele ja vaimu ühtsust ning kogeme jooga mõju. Kundalini jooga tundi on oodatud kõik, kes soovivad tervendada oma keha ja pingetest vabaneda, kasvatada nii vaimset kui ka füüsilist vastupidavust, suurendada oma energiat ning mõista mõtete ja meid ümbritseva vahelisi seoseid.

Osho on loonud 12 aktiivset meditatsiooni®. Need on loodud selleks, et aidata inimestel vabastada oma kehas kogunenud pinged, emotsioonid ja blokeeringud. Need meditatsioonid on välja töötatud India müstik Osho poolt ning nende eesmärk on pakkuda tõhusat vahendit, mis aitab meil muuta oma käitumist, mõtlemist ja tundeid.

OSHO aktiivsete meditatsioonid erinevad traditsioonilisest meditatsioonist. Üldine teadmine on, et meditatsioon on vaikselt ühe koha peal istumine - ei liiguta, ei mõtle. Seda aga on meie igapäevase virr-varri kõrval tihti väga keeruline "saavutada". OSHO aktiivsed meditatsioonid® on välja töötatud nii, et esialgu saad oma keha ja mõistuse ära väsitada ning seejärel on vaikusesse jõudmine loomulik.

OSHO aktiivsete meditatsioonid koosnevad erinevatest etappidest. Esimene etapp on kõige füüsilisem. Järgnevatel etappidel keskendutakse helidele, liikumisele, vaikusele ja tantsimisele, et aidata inimestel vabaneda mõtete ja emotsioonide pingetest.

OSHO aktiivsed meditatsioonid® on suurepärane võimalus vabaneda stressist, depressioonist ja ärevusest. Väheneb pingesolek, suureneb meelerahu. Kasvab teadlikkus endast - kes ma olen ning mida ma tahan? Tekib parem ühendus oma loovusega, oma sisemise lapsega. Sisemised äratundmised - vastused ammuvaevanud küsimustele.

OSHO aktiivsed meditatsioonid® sobivad absoluutselt kõigile. Olenemata vanusest ning eelnevast kogemusest. Meditatsioon on kõige tõhusam, kui kõht ei ole liialt täis. Riietus võiks olla võimalikult mugav. Igal teisipäeval valin meditatsiooni lähtuvalt tunnetusest.

Pilates, originaalnimega kontroloogia on treeningmeetod, mille lõi 20nda sajandi alguses Joseph Pilates. Ta ütles, et kontroloogia on keha, meele ja hinge täielik koordinatsioon. Pilatesetreening keskendub kehatüve stabiilsusele, jõule ja painduvusele. Harjutuse sooritamise ajal on tähelepanu koondatud lihaskontrollile, rühile ja hingamisele.

Pilatese tunnis asetatakse rõhk neutraalsele rühile, hingamisele ja tugeva kehatüve treenimisele. Harjutuste sooritamisel on oluline liigutuse kvaliteet mitte kvantiteet. Kui praktiseerida pilatest järjepidevalt, siis paraneb kogu keha lihasjõud ja -vastupidavus ning painduvus. Matipilates on üks pilatese vormidest, kus harjutusi sooritatakse põrandal matil ning treeningvahendiks on oma keharaskus või väikeabivahended (nt pilatese rõngas, pall, kummilint, hantlid).

Klassikalises pilateses on 34 harjutust, mida saab modifitseerida (alg-, kesktase või edasijõudnud) vastavalt harrastaja treenitusele.

Šivananda jooga on klassikaline hatha jooga, mille nimetus tuleb esimese õpetaja svaami Šivananda (1887-1963) järgi. Svaami Šivananda praktiseeris pikalt arstiametit ja inimesi ravides soovis ta leida viisi, kuidas hoida keha terve ja õnnelikuna, ilma et see üldse haigeks jääks. Ta jättis eduka arstikarjääri, rändas seitse aastat mungana mööda Indiat ja leidnud oma guru, sai temast endast teadjamees. Võttes aluseks India jooga erinevad praktikad, töötas svaami Šivananda välja viiele põhimõttele tugineva joogasüsteemi:

1) õiged asendid – aasanad

12 põhiasendit ja nende variatsioonide praktiseerimine annab lihastele toonuse, elastsuse, parandab vereringet ja endokriinsüsteemi talitust. Olgugi, et aasana ise on stabiilne asend, siis nende praktiseerimine paneb energia meie kehas liikuma ning vabastab erinevaid energeetilisi ja füüsilisi blokke. Aasanate praktiseerimine aitab keha mitmel viisil puhastada mürkainetest, mida tänapäeva inimesed saavad õhust, toidust ja ravimitest. Joogatunnis tehakse aasanaid koos sügava hingamise ja keskendumisega, mis aitab kaasa üldisele keskendumisvõimele ja toob emotsionaalse stabiilsuse.

2) õige hingamine – pranayama

Sügav, rahulik ja õige hingamine parandab hapniku sisaldust veres ja seega kogu organismi toimimist. Hingamisel on ülisuur mõju meie emotsioonidele ja enesetundele ning sellele, kuidas me teatud olukordades reageerime. Suutes kontrollida oma hingamist, suudame kontrolli alla saada oma mõtted ja viisi, kuidas kogeme maailma. Hingamisharjutusi tehes suureneb elujõud ja sisemine tasakaal.

3) õige lõdvestus – savasana

Päeval on me keha pidevalt aktiivne, pideva mõttetöö ja tegutsemise tulemusena võivad tekkida nii füüsilised kui vaimsed pinged terves kehas. Teadlik lõdvestumine leevendab päeva jooksul kogunenud stressi, peale mida on keha taas puhanud ja värske. Õige hingamine ja lõdvestumine aitavad meil tegutseda aktiivselt suurema energiaga ja me ei väsi nii ruttu ja keha ei lähe pingesse. Peale asendite tegemist ja hingamist on lõdvestus see, mis talletab kogutud energia me kehasse nii, et me võiks seda järk-järgult ja optimaalselt kasutada.

4) õige toitumine – taimetoitlus

Taimetoitlus on iga inimese isiklik valik, aga joogid soovitavad taimetoitlust mitmel erineval põhjusel. Lisaks üldisele vägivallatule suhtumisele loomade ja keskkonna suhtes (lihakarja kasvatamine on ökoloogiliselt kurnavam kui taimetoidu) on põhiline rõhk energia saamisel. Toit on meie keha kütuseks ja selleks, et kehal oleks hea olla, peab ka toit olema värkse, hästi seeditav ja maitsev.

5) positiivne mõtlemine ja meditatsioon – vedaanta ja dyana

Inimese mõtted loovad iga kogemuse. Ka mõttejõud on teatud sorti energia ja inimese keha hoiavad tervena positiivsed mõtted. See on nagu väli, mis on me ümber ja kui me ümbritseme end pidevalt negatiivsusega, siis ei saa ka keha olla terve ja õnnelik. Meditatsioon on seisund, mil mõtete pidev vool lakkab ja inimene kogeb midagi sellist, mida ei saa kirjeldada, vaid kogeda.

Dünaamiline joogatund, kus toimub Vinyasa joogale omaselt voolav ja sujuv liikumine. Tund algab sissehäälestuse, soojenduse ja päikesetervitusega, jätkub põhiosaga, mis keskendub kas kindlale teemale, piirkonnale või meeleolule ning lõppeb lõpulõõgastuse ehk savasanaga. Sõna “Strong” tunni nimetuses ei eelda eelnevat kogemust ega kokkupuudet joogaga, vaid on pigem indikatsiooniks, et tunnis saab kindlasti vähemalt kergelt keha märjaks.

Teraapilise jooga eripära on keha soovide ja sinu enda soovide ühendumine, mis annab efektiivse tulemuse, tervendades nii sinu keha kui meelt. Tunnis leiame sisemise tasakaalu ja avastame rahu enda sees, saavutame hea painduvuse ja füüsilise vormi, millest tuleneb positiivne ellusuhtumine. Teraapilise jooga tunnid viivad sind igapäevaelurutiinist välja, kus mõtted ja mured taanduvad, meel rahuneb ning keha, vaim ja üleüldine enesetunne paraneb. Joogatund on suure tervendava mõjuga, kus sa oled iseenda tervendajaks, kasutades hingamise, meditatsiooni, lõdvestuse ja terapeutilise jooga harjutusi (aasanaid). Tunnid on rõõmsameelsed ja rahulikud ning hea energiaga, kasutades tervendavat muusikat, küünlaid ja viirukeid.

Teraapiline jooga on jõukohane kõigile - ülekaalulistele, lapseootel emadele, igas vanuses inimestele ja ei vaja eelnevat treeningkogemust. Kõikides tundides saad kaasa ka 2-3 harjutust, mida järgneva nädala jooksul teha ning mis annavad sulle ka tundidevahelisel ajal positiivse meele ja rahu südamesse. Tule ja saa osa sellest kogemusest, mis sind muudab ning mis omakorda kiirgab positiivse laengu kõigile, kes sind ümbritsevad.

TRE (Tension &Trauma Release Exercises) on võimas praktika keha ja vaimu tervendamiseks. Meetodi on loonud David Berceli Phd, kes ühendas bioenergeetikal ja ida võitluskunstidel põhinevad harjutused, mis käivitavad keha loomuliku vibratsiooni. See on viis, mis lähtub põhimõttest, et kehas endas on tervendav jõud juba algselt olemas ning see on kättesaadav igale inimesele, kes on valmis seda vastu võtma. Stressi, traumade ja allasurutud tunnetega seotud lihaspinged tekitavad pidevat ängi ning surutist rõhudes enesetunnet igapäevaelus, käivitades aina uusi negatiivseid reaktsioone, probleeme ja takistusi. Suletud ringist väljasaamiseks ei piisa vaimsetest pingutusest, oluline on panustada füüsiliselt organismi harmoonilisse koostoimimisse. Vaid läbi sisemise harmoonia saame luua rahuldust pakkuvat elu.

TRE eripära seisneb selles, et kogu vajaliku “puhastuse” teeb keha ise, inimene taandab end juhipositsioonlt vaatlejaks. Edukus TRE-s seisneb mittetegemises, laskmises kehal endal toimida. Keha iseenesliku vibreerimise tulemusena vabanevad mikroskoopilisemadki pinged, avaneb ruum uutele tajudele ja energiale, balansseerub vaimne ja hingeline tasakaal. Keda TRE meetod kõnetab, omab hindamatut oskust luua püsivat heaolu, häälestuda sujuvamale, lihtsamale, voolavamale eksistentsile.

Igal sessioonil on tervendav mõju. Samuti võid kord õpituna kasutada TRE harjutusi kogu elu, toetades ja arendades järjepidevalt enda vaimset ja füüsilist heaolu, avardudes loomulikul, sinule ainulaadsel moel tunnetuses iseenda ja maailma suhtes. Harjutused on lihtsad, alati samad, ei nõua füüsilist ettevalmistust ja sooritatakse mugavuse piiril ilma liigse pingutuseta, kuid iga sessioon on sisuliselt erinev. Tähelepanu on seesmistel aistingutel, mis on alati teistsugused. Paljude jaoks saavad mõisted ”kontakt kehaga” ja “kohaolu” uue tähenduse ja sisulise katte, kuna olles keha hetkeprotsessidega kohakuti, on see eriti selgelt tajutav. Oluline osa on aktsepteerimisel. Kaasnev meditatiivne seisund kujuneb iseenesest, ilma pingutuseta. Protsess on igaühe jaoks eriline individuaalne kogemus, lõdvestab keha sügavaimate kihtideni ning avab eneseteadvustamises uued tahud.

NB! TRE on enamiku inimeste jaoks turvaline ja tõhus praktika, kuid seda ei tohi kindlasti teha rasedad. Samuti südameprobleemide, hapra psüühikaga, psühhotroopseid aineid või medikamente kasutavad ning keerulisi füüsilisi või vaimseid traumasid põdevad inimesed. Juhul, kui sul on kahtlusi, anna neist kindlasti juhendajale teada.

Yin jooga praktika on suunatud kehas kõõlustele, liigestele, sidekoele, eesmärgiga parandada seal vereringet ja üldist painduvust. Asendeid hoitakse keskmiselt 3-5 minutit, tavaliselt istudes või lamades, kasutades selleks minimaalselt lihaseid. Sügavat lõdvestust toetakse jooga plokkide kasutamisega tunnis. Füüsilisel tasandil aitab yin jooga taastada ja hoida liigeste loomulikku liikuvust. Energeetilisel tasandil aitab yin jooga avada keha meridiaanisüsteemi, parandades energiate liikumist ja toetades emotsionaalset tasakaalu. Yin omadusi saab vaadelda kui rohkem sisemine, passiivne, jahutav, kui yang on rohkem väline, dünaamiline, soojendav. Yin ja yang on üksteisega tihedalt seotud ning üks ei saa olemas olla ilma teiseta, näiteks nii nagu öö (yin) ei saa olla ilma päevata (yang) - need kaks moodustavad terviku.

Yin praktika on väga heaks tasakaalustuseks yang tüüpi praktikatele nagu näiteks jõutrenn, kardiotreeningut, aktiivsed joogapraktikad. Samuti kõigile, kes oma päeva veedavad nö yang energias ja vajaksid toetuseks meditatiivset ja sissepoole vaatama suunatavat praktikat. Soovitav riietuda soojemalt kui aktiivsetes joogatundides, kindlasti sokid kaasa. Algajad on samuti oodatud.