fbpx

TRE (Tension &Trauma Release Exercises) on võimas praktika keha ja vaimu tervendamiseks. Meetodi on loonud David Berceli Phd, kes ühendas bioenergeetikal ja ida võitluskunstidel põhinevad harjutused, mis käivitavad keha loomuliku vibratsiooni. See on viis, mis lähtub põhimõttest, et kehas endas on tervendav jõud juba algselt olemas ning see on kättesaadav igale inimesele, kes on valmis seda vastu võtma. Stressi, traumade ja allasurutud tunnetega seotud lihaspinged tekitavad pidevat ängi ning surutist rõhudes enesetunnet igapäevaelus, käivitades aina uusi negatiivseid reaktsioone, probleeme ja takistusi. Suletud ringist väljasaamiseks ei piisa vaimsetest pingutusest, oluline on panustada füüsiliselt organismi harmoonilisse koostoimimisse. Vaid läbi sisemise harmoonia saame luua rahuldust pakkuvat elu.

TRE eripära seisneb selles, et kogu vajaliku “puhastuse” teeb keha ise, inimene taandab end juhipositsioonlt vaatlejaks. Edukus TRE-s seisneb mittetegemises, laskmises kehal endal toimida. Keha iseenesliku vibreerimise tulemusena vabanevad mikroskoopilisemadki pinged, avaneb ruum uutele tajudele ja energiale, balansseerub vaimne ja hingeline tasakaal. Keda TRE meetod kõnetab, omab hindamatut oskust luua püsivat heaolu, häälestuda sujuvamale, lihtsamale, voolavamale eksistentsile.

Igal sessioonil on tervendav mõju. Samuti võid kord õpituna kasutada TRE harjutusi kogu elu, toetades ja arendades järjepidevalt enda vaimset ja füüsilist heaolu, avardudes loomulikul, sinule ainulaadsel moel tunnetuses iseenda ja maailma suhtes. Harjutused on lihtsad, alati samad, ei nõua füüsilist ettevalmistust ja sooritatakse mugavuse piiril ilma liigse pingutuseta, kuid iga sessioon on sisuliselt erinev. Tähelepanu on seesmistel aistingutel, mis on alati teistsugused. Paljude jaoks saavad mõisted ”kontakt kehaga” ja “kohaolu” uue tähenduse ja sisulise katte, kuna olles keha hetkeprotsessidega kohakuti, on see eriti selgelt tajutav. Oluline osa on aktsepteerimisel. Kaasnev meditatiivne seisund kujuneb iseenesest, ilma pingutuseta. Protsess on igaühe jaoks eriline individuaalne kogemus, lõdvestab keha sügavaimate kihtideni ning avab eneseteadvustamises uued tahud.

NB! TRE on enamiku inimeste jaoks turvaline ja tõhus praktika, kuid seda ei tohi kindlasti teha rasedad. Samuti südameprobleemide, hapra psüühikaga, psühhotroopseid aineid või medikamente kasutavad ning keerulisi füüsilisi või vaimseid traumasid põdevad inimesed. Juhul, kui sul on kahtlusi, anna neist kindlasti juhendajale teada.