fbpx

Nõmmistu pilt 1See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

55981984

Pilates

 

Füüsiline aktiivsus ja treening on olnud osa minu elust põhikoolist alates. Kooliajal tegelesin tantsimisega, hiljem tulid liskas erinevad rühmatreeningud. Ülikoolis õppisin füsioterapeudiks, kust sain põhjalikud teadmised inimese kehast ning füüsilise aktiivsuse ja harjutuste mõjust kehale.

Pilatesega puutusin esmakordselt kokku 2009. aastal, kui hakkasin ise trennides käima. Matipilatese treeneri koolituse läbisin 2017. aastal Flexus Pilates Stuudios Eva Pettineni juhendamisel ja hiljem olen end täiendanud rasedusaegse ja sünnitusjärgse pilatese vallas Austraalia Füsioteraapia ja Pilatese Instituudis. Tunde hakkasin läbi viima 2017. aastal Keilas, sellesse tekkis mõneaastane paus, kui oma lapsed väikese vahega sündisid.

Pilatese juures paelub mind enim see, et pühendumise ja järjepidevusega saavutame oma keha ja meelega väga hea kontakti. Kuna rõhk on liigutuste kvaliteedil mitte kvantiteedil, siis õpime trennis oma keha tugevusi ja nõrkusi hästi tundma. Kuigi tundub, et tegu on ainult lihastreeninguga, siis korrektne hingamine harjutuste ajal on lisaks ka väga hea stressimaandaja.

Matipilatese baasharjutusvaras on 34 põhiharjutust. Modifitseerides nende raskusastmeid ja kasutades erinevaid väiketreeningvahendeid võib harjutusi varieerida lõputult. See teeb pilatese tunni huvitavaks ja mitmekesiseks.