fbpx

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

55987863

Teraapiline jooga

 Olen jooga- ja füsioteraapial põhinevate harjutuste treeningutega tegelenud 9 aastat, harrastanud erinevaid joogastiile ja osalenud joogalaagrites. Joogatreeningute kogemusi olen saanud Eestis, Marokos, Hispaanias ja Kreekas, kus on olnud väga huvitavad õpetajad ja kes on andnud mulle motivatsiooni joogaga põhjalikumalt tegeleda. Minu jooga õpinguid/treeninguid toetab igapäevane sadhana, mis on endaga tegelemine läbi meditatsiooni, jooga, matrate laulmise ja ekstaatilise tantsu.

Joogaõpetajaks õppisin Hispaanias InHarmony joogakoolis, omandades Yoga Alliance süsteemis 200-tunnise treeningprogrammi (200RYT). Minu õpingud sisaldasid lisaks hatha, kriya ja tantra joogale ajurveeda ning teraapia kasutamist joogas. Peale kooli lõpetamist mõistsin, et just joogaõpetajana saan anda edasi teadmisi oma vaimsetest praktikatest ning seeläbi aidata inimesi. Annan teraapilise jooga treeninguid erinevatele tasemetele väikestes gruppides ja ka eratunnina, viimastes lähtun inimese isiklikest vajadustest, füüsilisest vormist, terviseprobleemidest jne. Õpetades ja ise õppides avastasin, et teraapiline jooga on suure tervendava mõjuga ning on abiks paljude terviseprobleemide lahendamisel.

Minu tundide eripäraks ongi teraapilise jooga tehnikate ja aasanate kasutamine, samuti pikk meditatsioon iga tunni lõpus. Joogatunnid on meditatiivsed, rahulikud ja põhirõhk on sügaval hingamisel, jõudes nii sisemise rahu ja tasakaaluni enda sees. Teraapiline jooga sisaldab lihtsaid harjutusi, kuid annab suurepärase tulemuse  -hea painduvuse ja füüsilise vormi osas, viies tasakaalu sinu keha ja meele. Teraapilise jooga harrastamisel vanusepiire ei ole ning tund sobib väga hästi ka ülekaalulistele ja lapseootel emadele.
.