fbpx

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

5268531

Šivananda jooga

 

Jooga jõudis minuni 2004. aastal, kui minu tädi kutsus mind Tartus joogakursusele. Kuna olin Eestist paari kuu pärast ära minemas, jäi see katki. Siis hakkas mind huvitama, et mis see jooga ikkagi on ja nii otsisin raamatukogust joogateemalisi raamatuid. Hakkasin raamatu järgi ise aasanaid proovima ja see kõik tundus põnev, eriti oli huvitav näha oma arengut ajas.

Esimestesse joogatundidesse jõudsin USA-s 2005. aastal ja sellest ajast peale olen jäänud ka püsivalt joogaga tegelema, olen käinud tundides ja joogakursustel erinevate õpetajate juures nii USA-s kui Eestis. Need õpetajad on andnud mulle palju inspiratsiooni oma positiivse ja rahuliku olekuga. Soov minna joogaõpetaja koolitusele tekkis juba 2007. aastal, aga teoks sai see 2010. aastal Indias Ananda Yoga aašramis, kus läbisin Yoga Alliance'i poolt sertifitseeritud õpetajakoolituse (YTTC).

Joogatunde olen andnud Tartus alates 2011. aasta algusest Tartu erakooli ruumides ja olen ka teist hooaega joogatreener Tartu Ülikooli Spordiklubis.

Tean, et jooga jääb minu ellu alatiseks, teen palju ka istuvat tööd ja jooga on mind palju aidanud — ei kujutaks teistmoodi ettegi. Sellepärast just tahaksingi oma kogemusi ja teadmisi joogast ka teistega jagada. Lisaks sellele, et joogal on palju kasutegureid meie füüsilisele kehale, on joogal veel ka positiivne mõju meie meelele ja vaimule. Joogaga tegeledes märkad ajapikku, et muutud ka sisemiselt positiivsemaks, tolerantsemaks ja sõbralikumaks kõige suhtes enda ümber.

Tervis on meie elus väga oluline, hoolitsege oma keha eest, kuid ärge jätke ka vaimset poolt unarusse, sest just stressist ja negatiivsusest saavad paljud tervisehädad alguse.

Liitu uudiskirjaga

lastejooga transp v

stebby logo gradient