Liitu infokirjaga

Lastejooga on mäng. See tähendab, et joogat tehakse mänguliselt. Lisaks joogaharjutustele on tunni osadeks erinevad mängud, laulud, muusika, ka lugude kuulamine ja jutustamine. Kõik ikka selleks, lapsed saaksid ja oskaksid säilitada hea kontakti iseenda ja oma füüsilise kehaga, oleksid paindlikud ja tasakaalukad, tuleksid toime oma tunnetega ning suhtuksid sõbralikult kaaslastesse. 

Lastejooga (3-11-aastastele)

Tundi alustame häälestamisega, et tuua oma tähelepanu iseendale, hetkel siin ja praegu. Järgneb vestlusring, kus iga laps saab soovi korral rääkida. Joogaharjutusi õpime läbi lugude jutustamise ja erinevate mängude. Füüsiliselt intensiivne osa lõpeb juhendatud lõdvestusega. Teeme ka lastele kohandatud meditatsiooni koos liigutuste ning lauluga. Tunni võtame kokku lõpulauluga, millega soovime head endale ja teistele, et rõõmsa ja rahulikumana minna tagasi oma igapäevaste tegevuste juurde. Kuigi tunnil on üldjoontes kindel struktuur, siis iga tund saab oma näo, arvestades just sel päeval kokku tulnud laste emotsioone, võimeid ja vajadusi. Tunnis osalemiseks sobivad riided, mis on lapse jaoks mugavad ja lubavad vabalt liikuda. Sokke pole tunnis vaja, sest joogatame paljajalu. Laste tunni pikkus on 30-45 minutit.

Koolilaste jooga (7-12-aastastele)

Vanus on suhteline, määravaks on soov ja võimalused kaasa teha. Joogaharjutused õpetavad tundma ja tunnetama oma keha ning muutusi selles. Krishnamacharya õpetusel põhinevas tunnis teeme erinevaid joogaasendeid ja asendite seeriaid. Tasakaalu- ja ümberpööratud asendid annavad koolilastele vajalikku väljakutset. Areneb osavus, julgus, tähelepanu, iseseisvus. Asendite seeriad arendavad mälu. Kõige tähtsam seeria on päikesetervitus, mida teeme erinevates variatsioonides. Mõnes tunnis kasutame harjutuses häält või kujustame. Teeme muudki, mis pakub huvi ja on parasjagu vajalik. Joogatund on tore puhkus pärast pikka koolipäeva.

Koolinoorte jooga (13-18-aastastele)

Vanus on suhteline, määravaks on soov ja võimalused kaasa teha. Sel hooajal on tundi oodatud need, kes soovivad oma kasvavat ja arenevat keha rohkem tundma õppida, samuti panna end liikuma soovitud suunas ja viisil. Krishnamacharya õpetusel põhinevas tunnis teeme peamiselt joogaasendite lühiseeriaid koos vastava hingamisega. Õpime lihtsaid nippe hingamise rahustamiseks. Kui sobib, kasutame heli ja kujustamist. Joogatamine pärast kooli aitab pikast päevast puhata ja pingeid ning stressi maandada. Keha muutub painduvamaks, meel rahulikumaks ja rõõmsamaks, mälu paremaks. Kui pea on puhanud ja selge, edeneb koolitööde tegemine kiiremini. Pikema aja jooksul hakkab tekkima arusaamine, kuidas olla kasulik endale ja teistele; kuidas seada eesmärke ja kuidas oma eesmärkideni jõuda. Areneb enesekindlus ja loovus, tekib oma seesmise potentsiaali äratundmine. Mõnigi ülesanne, mis tundus raske või võimatu, muutub lihtsamaks.