Liitu infokirjaga

Akrojooga on dünaamiline ja mänguline praktika, mis seob akrobaatika ja jooga. Läbi erinevate paarisharjutuste, mängude, jooga, loovate ülesannete õpime tundma ja usaldama nii ennast kui ka teisi. Luues turvalise keskkonna mängimiseks, avastamiseks ja õppimiseks, hakkame aduma seda, milleks meie kehad koos töötades võimelised on. Akrojooga võib ka parajalt väljakutsuv olla – seisame silmitsi enda seatud piirangute, hirmude ja sotsiaalsete barjääridega. Siin on võimalus kasvuks – ületades ja üllatades nii ennast kui ka teisi, avastame, et oleme võimelised palju rohkemaks kui enne arvasime.

Beebiootust peetakse kundalini jooga traditsioonis eriliseks ja imeliseks ajaks. See on naise jaoks suurepärane võimalus saada teadlikumaks ning tunnetada sügavamat kontakti iseenda ja oma peatselt sündiva lapsega. Joogatunnid aitavad Sul kogeda harmoonilist ootusaega ning valmistuda beebi vastuvõtmiseks siia maailma.

Do-in tähendab meridiaanide tõukamist ja tõmbamist. Shizuto Masunaga oli Zen-Shiatsu ehk kaasaegse Jaapani massaažistiili rajaja ja do-in harjutuste kokkupanija.

Tundi alustame enesemassaaži võtetega. Iga tund teeme erinevaid massaaživõtteid, mida on kodus hiljem hea järele teha. Liigutame läbi kehas paiknevad suuremad liigesed, läbi erinevate teraapiliste võimlemisharjutuste, mis vähendavad seljapingeid ja on suunatud valude vähendamiseks ja ärahoidmiseks.

Ema ja beebi jooga tund on täis armastust ja rõõmu. Tunni oluliseks osaks on emotsionaalne side ema ja beebi vahel ning harjutusi teeme nii emade kui beebidega. Tunni harjutused ning ülesehitus põhineb Birthlight meetodil. Neil on koolituskeskused üle maailma ning õpetamiskogemus üle 30 aasta. Tundi on oodatud beebid alates 3. elukuust kuni 12. elukuuni koos ema, isa või abilisega. Alustame alates 3-kuuliste beebidega, kuna selleks ajaks on emad sünnitusest taastunud ning saame hakata tegelema uuesti lihaste tugevdamisega. Väiksemate beebide grupis mõeldud harjutused on emadele pigem lihaseid tugevdavad ning suuremate grupis teeme ka venitusharjutusi. Tunnis hoolitseme selle eest, et emad saaksid paindlikumaks, rahulikumaks, tugevmaks ja rõõmsamaks.

Joogavõimlemine - see on Sinule, kes Sa soovid enda keha eest hoolitseda ja pakkuda võimalust kogeda oma kehal erinevate liigeste ja lihaste liikuvust. Harjutusi teostame erinevate raskusastmetega: see tähendab, et leiame igale osalejale jõukohase variandi.

Kundalini jooga on Indiast pärit iidne teadus, mida tutvustas läänemaailmale 1969. aastal Yogi Bhajan. Termin "kundalini" tähendab tõlkes armsama juuksekiharat ning seda kasutatakse metafoorina energia ja selle liikumise kirjeldamiseks.

Lastejooga on mäng. See tähendab, et joogat tehakse mänguliselt. Lisaks joogaharjutustele on tunni osadeks erinevad mängud, laulud, muusika, ka lugude kuulamine ja jutustamine. Kõik ikka selleks, lapsed saaksid ja oskaksid säilitada hea kontakti iseenda ja oma füüsilise kehaga, oleksid paindlikud ja tasakaalukad, tuleksid toime oma tunnetega ning suhtuksid sõbralikult kaaslastesse. 

POP Pilates sai alguse 2009. aastal YouTube'is, kui selle looja Cassey Ho pani oma grupi jaoks üles mõned pilatese treeningvideod. Need said kiiresti väga populaarseks ning praeguseks on Blogilates YouTube'is kõige populaarsem fitnessi kanal üle kolme miljoni jälgijaga. 2015. aastal töötas ta välja POP Pilatese treeningformaadi, et kõigil inimestel üle maailma oleks võimalus minna päris POP Pilatese tundi.

Sõna shindo tähendab jaapani keeles „südame teed“, ka „hinge juhatust“. Shindo meetod kätkeb endas massaaži, venitus- ja lõõgastusharjutuste süsteemi, mille eesmärgiks on keha ja meele tasakaalu saavutamine. Shindo meetodi looja sensei Kazuko Kuratomi on oma meetodisse põiminud Jaapani traditsioonilise kultuuri vaimsuse, mis toimib ja puudutab inimest õrnal ja armastaval moel. Shindo venitused aitavad kuulata oma südant, avardavad meelt, tasakaalustavad hinge ja keha, annavad juurde elujõudu.

Šivananda jooga on klassikaline hatha jooga, mille nimetus tuleb esimese õpetaja svaami Šivananda (1887-1963) järgi. Svaami Šivananda praktiseeris pikalt arstiametit ja inimesi ravides soovis ta leida viisi, kuidas hoida keha terve ja õnnelikuna, ilma et see üldse haigeks jääks. Ta jättis eduka arstikarjääri, rändas seitse aastat mungana mööda Indiat ja leidnud oma guru, sai temast endast teadjamees. Võttes aluseks India jooga erinevad praktikad, töötas svaami Šivananda välja viiele põhimõttele tugineva joogasüsteemi:

Terapeutilises venitustunnis teeme shindo süsteemi kuuluvaid jomon'i venitusi (loe: tšomon). Harjutusi sooritame seistes, istudes ja lamades, venituses püsimisel kasutame harjutuse toime tõhustamiseks keha oma raskust. Jomon'i puhul ei õpi me uusi oskusi, vaid keskendume ja lõdvestume, et jõuda keha enda sisemise tarkuseni. Jomon'i venituste juurde kuulub toetav massaaž, mis muudab venituse toime veelgi tõhusamaks. Venitustunni treening parandab verevarustust, liigeste liikuvust, sidemete elastsust ja mõjub lõõgastavalt pinges lihastele. Tunnis arvestatakse individuaalset sooritusvõimet. 

TRE (Tension, Stress & Trauma Release Exercises) on harjutuste seeria, mis põhineb bioenergeetikal, joogal, taiji'l ja teistel idamaistel võitluskunstidel. See toimib aju sügavaima osa - ajutüve tasandil. Käivitades lihastes reflektiivse vibratsiooni, vabastab TRE sügavale kehasse ja alateadvusse salvestunud pinged. TRE protsess on teekond kohtumaks alateadvusesse hästi ära peidetud emotsioonidega. Iga sõlme vabanemisega võidad tagasi elusama iseenda.

Vinyasa jooga aitab leida harmoonia keha ja meele vahel – leides kehas tasakaalu, muutub meie meeleseisund selgemaks ja rahulikumaks. Vinyasa tunnis on liikumine kordineeritud hingamisega. Ka sanskritikeelne tõlge sõnale „vinyasa" tähendab üleminekut ühest asendist teise. Vinyasa joogastiili juured on seotud aštanga joogaga, kuid seeriate ülesehitus on vahelduv ning ei ole seotud kindlate reeglitega. Seega on tund füüsiline, põnev ning vaheldusrikas.

Yin jooga praktika on suunatud kehas kõõlustele, liigestele, sidekoele, eesmärgiga parandada seal vereringet ja üldist painduvust. Asendeid hoitakse keskmiselt 3-5 minutit, tavaliselt istudes või lamades, kasutades selleks minimaalselt lihaseid. Sügavat lõdvestust toetakse jooga plokkide kasutamisega tunnis.

Jocke Salokorpi loodud kontseptsioon yogafunc on ashtanga joogal põhinev muusikaline joogatund, kus iga loo ajal keskendutakse erinevatele asenditele ja tehnikatele, näiteks päikesetervitustele, kerepööretele, ettepainutustele jne.