fbpx

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

56985588

Yogafunc

 

Jooga kui vahend, mille abil saavutada oma keha tunnetamises tõeline meisterlikkus, paelus mind juba lapsena. Oma esimese joogaraamatu, mis keskendus peamiselt asenditele ehk asanatele, sain umbes 2000. aastal, kuid teatud aukartus joogapraktika sügavuse ees lükkas sellega lähemalt tutvumise siiski edasi.

Peale 2010. aasta Tartu maratoni läbimist otsustasin lihashoolduse eesmärgil minna Reelika Rohtmaa joogatundi. See jättis mulle sügava mulje ning sama aasta sügisel osalesin tema Šivananda jooga algajate kursusel. Sealt peale jäingi joogaga tegelema, seda küll jätkuvalt lisaks muudele treeningutele ning peamiselt lihashoolduse ja üldise lõdvestumise eesmärgil. Ühel hetkel tundus mulle, et ega sellest kõigest õigupoolest kasu polegi ning sama hästi võiks joogaga tegelemise üldse lõpetada. Just see kujunes huvitavaks pöördepunktiks minu teekonnal, sest hakkasin tajuma, kuidas oli paranenud minu kehatunnetus. Olin õppinud jooksmise ja suusatamise ajal õige hingamisega ennast soorituse ajal lõdvestama ning kõige krooniks olin positiivsem ka igapäevaelus. Eneselegi märkamatult oli joogast saanud palju enamat kui venitamine ja lihashooldus.

Tund, mida juhendan, on yogafunc, mille õpetajakoolituse läbisin 2014. aasta kevadel. Miks just see? Suuresti seetõttu, et yogafunc on kesktee jooga ja fitness-treeningu vahel. Ühelt poolt pakub yogafunc hatha jooga ehk jooga aasanate tegemise kõiki kasulikke omadusi – hingamise kontrollimist, lihashooldust ja venitamist, painduvuse, keha tunnetuse ja koordinatsiooni paranemist ning keha ja meele ühendamist. Teiselt poolt on tund füüsiliselt väljakutsuv ning treenib hästi kogu keha, mis tuleb kasuks mistahes muude spordialadega tegeledes.

Usun, et hea füüsis ning rahulik meel, mille joogat praktiseerides saavutab, on tervisliku ja õnneliku elu ühtedeks alustaladeks.