fbpx

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

5049729

Klassikaline jooga, koolinoortejooga

 

Seesmise rännaku nurgakiviks oli isikliku joogapraktikaga alustamine 1999. aaastal. Aastatel 2004-2005 osalesin Tallinna Joogaühingu joogajuhendajate kursusel, 2008-2012 läbisin rahvusvahelised joogaõpetajate kursused Krishnamacharya õpetustraditsioonis. 2011-2014 õppisin joogateraapiat samas õpetustraditsioonis. Mitmete täiendõppekursuste hulgas on omamoodi tähiseks erivajadustega laste jooga kursus 2013 sügisel Indias. Jooga ja selle osaks olev joogateraapia tähendavad minu jaoks elukestvat õppimist, mille põhilised allikad on joogasuutra, isiklik igapäevane joogapraktika ja veedamantrate laulmine, kogenumad õpetajad-joogaterapeudid ning kõik õpilased oma toredate ning mõnikord parajat väljakutset pakkuvate erisustega.

Üks Indiast pärit mõistujutt vihjab, et väärtuslikku seemet on vaja otstarbekalt kasutada - see tuleb sobivasse kohta idanema panna. Mitmesuguses vanuses joogagruppe olen juhendanud alates 2004. aastast. Krishnamacharya õpetuse edasiandmisel väärtustatakse enim individuaalset joogatundi, mis järgib traditsioonilist õpetaja-õpilase vahelist suhet. Individuaalne joogapraktika on alati rohkem või vähem teraapiline. Individuaaltundide juhendamisega alustasin 2009. aastal. Õpilasi on olnud igas vanuses, alates lastest-noortest kuni täiskasvanuteni (sh seenorid). Beebiootajaid juhendan ainult individuaalselt. 2015 sügis tõi ellu juhuse jagamaks joogateraapia teadmisi-kogemusi edasi. See juhus on arenemas süstemaatiliseks tegevuseks. Eesti Joogaühingu 2016. aastal alanud 3-aastases õpetajakoolituses osalen mentorina.

Tartu Joogakeskuses pakun täiskasvanutele ja lastele-noortele individuaaltunde (sh joogateraapiat) ning sõltuvalt hooajast ka mõne kindla suunitlusega grupitunde (koolilastele, koolinoortele jm).