Kutsume Sind ka sel hooajal reede õhtutest inspiratsiooni saama meie unikaalses Tartu Joogakeskuse teemaõhtute sarjas! Teemaõhtud toimuvad Tartu Joogakeskuses igal reedel algusega kell 18.00.

Oled südamest oodatud!

Registreeru teemaõhtutele SIIN.
Pärast registreerumist saadetakse Sulle info tasumise kohta.

SEPTEMBER

15.09 kell 18-20 Marilii Toots - Tervendavate veedamantrate omadused ja praktika
22.09 kell 18-20 Kristel Leesmend - Mis on TRE?
29.09 kell 18-20 Riina Kasterpalu - Emotsioonide vabastamine shindo abil

OKTOOBER
06.10 kell 18-20.30 Anne Kalvi - Jooga kui elamise õpetus ”Miks me kogeme kannatusi?”
13.10 kell 18-20 Marilii Toots - Joogapraktika ülitundlikule inimesele
20.10 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Tantsin, nagu keegi ei vaataks”
27.10 kell 18-20.30 Indrek Talpsep - yogafunc + playground Jocke Salokorpiga

NOVEMBER
03.11 kell 18-20.00 Anne Kalvi - Joogadisko
10.11 kell 18-20 Marilii Toots - Heli ja mantra meditatiivses joogapraktikas
17.11 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Minu liigeste lugu”
24.11 kell 18-20.30 Anne Kalvi - Jooga kui elamise õpetus “Meele kihid ja otsuste tegemine”

DETSEMBER
01.12 kell 18-20 Marilii Toots - Teadlik lõdvestumine igapäevaelu toetamiseks
08.12 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Usaldan ja lõdvestun”

 

ANNE KALVI teemaõhtud:
6.10 kell 18-20.30 Jooga kui elamise õpetus ”Miks me kogeme kannatusi?”

Meeleorganid aitavad meil ümbritsevat tajuda ja sellele vastavalt reageerida. Näiteks kes meist ei oleks vaielnud oma positsiooni tõestamise nimel või kartnud, et ei saa mingis olukorras hakkama? Nendel hetkedel, kui me vaidleme või näeme ennast argliku hiirekesena, oleme veendunud, et just meie maailmapilt on ainuõige. Kuid miks põhjustab see õige pilt siis kannatusi? Ja miks me peame teistelt oma tõde ja õigust taga nõudma? Tundes kannatusi põhjustavat mehhanismi, on võimalik õppida kannatustest vabanema. Lisaks areneb mõistev suhtumine teistesse ja suhtlemine muutub meeldivamaks. Teemaõhtu loenguosas räägime joogafilosoofias nimetatud kannatuste põhjustest (tõlgitud ka kui meeleplekid) nagu vale arusaamine, ego, iha, eitamine, hirm. Lihtsate näidete varal uurime oma praeguste kannatuste põhjusi. Nagu alati, teeme teemakohase joogaharjutuse.
Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

3.11 kell 18-20 Joogadisko
Joogadiskol liigume dünaamiliselt, taustaks üks eriline tümps. Liikumist saadab häälega jämmimine - me heliseme küll mantraid, aga ebatraditsioonilisel viisil. Selline meetod vajab palju tähelepanu, kuid arvestades tänapäeva olusid, aitab meil kindlamalt jõuda joogapraktika eesmärgini - tasakaaluseisundini. Tümpsu saatel liikumine ja mantratega jämmimine sobib niisama nautimiseks, aga ka igapäevase stressi leevenduseks. Lisaks on mantra helisemine üks parimaid enesevaatluse vahendeid. Kui soovime endaga tegeledes sügavamale minna - on hea teada, et helid ja mantrad on suurepärased abilised muutmaksmeelemustreid. Teemaõhtule on oodatud nii algajad uudishimulikud kui need, kes soovivad kogeda midagi uut ja teistsugust töös heli ja mantraga.
Osalemispanus: ette tasudes 13€, kohapeal 17€

24.11 kell 18-20.30 Jooga kui elamise õpetus “Meele kihid ja otsuste tegemine”
Joogaõpetuse kohaselt on tajumises oluline roll meelel. Meel ja meeleorganid teevad tajumisel koostööd. Meelel on kuus kihti, mis jagunevad välimisteks ja seesmisteks. Välise meele kihid on meeleorganitele lähemal ning meeleorganite mõju nendele kihtidele on tugev. See tähendab omakorda, et välistes meelekihtides on rohkem hirmu ja meie käitumises domineerivad hirmul põhinevad otsused. Näiteid on igapäevaelus küllaga - laste kasvatamine pideva keelamisega, vaimsel teekonnal käijate eneseupitamine, vastaste maatasa tegemine valimisvõitluses jne jne. Jooga kuulub seesmiste meelekihtide tasandile. Teemaõhtu loeng on pühendatud meele erinevatele kihtidele ja nende seostele otsuste tegemisega igapäevaelus. Tuletame meelde varasematest kordadest tuttavat baasinstinktide paari - usaldust ja hirmu. Teemaõhtut kroonib sobiv praktika rõhuga hingamisel.
Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

HINDREK VOU teemaõhtud:
20.10, 17.11, 08.12 kell 18-20 Vabastav tantsurännak

Vabalt liikudes saame ennast väljendada just sellisena nagu oleme, kõikide oma murede ja rõõmudega, puuduste ja oskustega. Tantsides on sul aega olla see, kes tõeliselt oled ja see loob sügava rõõmu ning tänutunde. Tänutunde, mis jääb veel pikalt sinuga peale tantsimist. Erinevad rütmid kannavad meie meele rännakule oma siseilma, mille läbi saame parema kontakti endaga ja endas toimuvaga. Keha vabaneb pingetest ja suureneb kohalolu ning rõõmutunne. Rännakul läbime viis universaalset elementi, milleks on maa, tuli, vesi, õhk ja eeter. Kõigi nendega on seotud oma rütm ja liikumine. Läbides need viis elementi aitab see tantsijal tagasi jõuda oma keskmesse, sisemisse rahusse. Tantsida võivad noored ja vanad, mehed ja naised. Tantsimine on lihtne ja selleks pole vaja muud kui soovi oma keha kuulata ja talle järgneda. Tantsurännakut juhendab ja suunab muusika, mis toetab Sinus viie elemendi vabalt väljendumist. Kõik see kokku annab võimaluse tunnetada erinevaid aspekte endas ja väljendada neid läbi tantsulise liikumise.
Osalemispanus: ette tasudes 10€, kohapeal 12€

20.10 - “Tantsin, nagu keegi ei vaataks”
17.11 - “Minu liigeste lugu”
08.12 - “Usaldan ja lõdvestun”

INDREK TALSEPA teemaõhtu:
27.10 kell 18-20.30 yogafunc + playground Jocke Salokorpiga

Yogafunc on treening, mis põimib kokku muusika, Ashtanga vinyasa jooga traditsioonilised tehnikad (asendid, hingamine, liikumine) ning fitness-treeningutesse kuuluvad elemendid. Tegemist on lõbusa ja efektiivse treeninguga, mis sobib kõigile, kes tahavad proovida joogat ilma sügavamale kaevumata. Aga kindlasti on osalejatele tagatud paljud joogaga seotud hüved - parem painduvus, tasakaal, kehatunnetus ning meelerahu. Yogafunc playground on mänguline tehnikatund, mis annab osalejatele võimalusele katsetada ja õppida just neid asendeid, mis talle keerulised tunduvad. Teemaõhtule oleme külla kutsunud yogafunc'i looja Jocke Salokorpi, kes jagab meiega oma suurepärast energiat nii tehnikat õppides kui ka yogafunc'i tundi juhendades. Elamus garanteeritud!
Osalemispanus: ette tasudes 15€, kohapeal 20€

KRISTEL LEESMENDI teemaõhtu:
22.09 kell 18-20 Mis on TRE?

Meetodi autor Dr. D. Berceli PhD on välja töötanud harjutused käivitamaks kehas peituva maandava refleksi, mis avaldub värina/rappumisena. Seda refleksi on keha puhastuseks, tervendamiseks ja energeetiliseks laadimiseks aastatuhandete jooksul kasutanud šamaanid ja võitluskunstide meistrid. See on igas kehas juba olemasolev võimas vahend saamaks kontakti vaatlejaga endas ning avada end uuele kvaliteedile elu suhtes. Teemaõhtul võtame lahti TRE meetodi anatoomia ja praktiseerime harjutusi. See on suurepärane võimalus saada terviklik ülevaade TRE meetodi toimimismehhanismidest ja kogeda isiklikult midagi erilist.
Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

MARILII TOOTSI teemaõhtud:
15.09 kell 18-20 Tervendavate veedamantrate omadused ja praktika

Sel reedel on võimalik Veedadest pärit sanskritikeelset mantrat kuula ja korda põhimõttel ise õppida, saada teada õpitu tähendus ning võtta aeg endasse süüvimiseks, praktiseerida visualiseerimist mantrat kuulates ning lõpuosas teeme ka mõned kergemad liikumised. Ei eelda lauluoskust. Sobib nii algajatele kui jätkajatele. Veedad on iidsed pühad sanskritikeelsed tekstid, mis koosnevad mantratest ja kus on väidetavalt peidus vastused kõikidele küsimustele. Mantrad on võimsad helid. Kui neid hääldada õigesti ning soodsa kavatsusega, siis need levitavad erilist vibratsiooni meie kehas. Vibratsioonil on võime mõjutada füsioloogilist seisundit – parandades nii meie füüsilist, vaimset kui ka emotsionaalset tervist. Mantrad soodustavad täielikku keskendumist, need on meditatsiooni üheks töövahendiks. Samas loetakse Veedadest pärit mantraid ka meditatsiooniprotsessiks. Tule luba mantral end toetada ja helil puhastada!

NB! Võta vajadusel kaasa prillid. Selga liikumist võimaldavad riided!
Osalemispanus: ette tasudes 14€, kohapeal 18€

Võimalik on mantrate õppimist jätkata 1x kuus pühapäevastel kohtumistel:
P 17.09 kell 10.00 - 12.00 Tervendavate veedamantrate õppimine
P 15.10 kell 10.00 - 12.00 Tervendavate veedamantrate õppimine
P 12.11 kell 10.00 - 12.00 Tervendavate veedamantrate õppimine
P 03.12 kell 10.00 - 12.00 Tervendavate veedamantrate õppimine

Loe lähemalt: https://www.facebook.com/events/172034783284213/

R 13.10 kell 18-20 Joogapraktika ülitundlikule inimesele

Enamusel juhtudest saab vähem tundlik inimene intensiivsest füüsilisest harjutusest jõudu, siis ülitundlikul inimesel (ÜTI) tuleb oma pingutuse hulka teadlikult suunata. Vastasel juhul võib olla efekt vastupidine ja tekkida hoopiski lisapinged. Teemaõhtu sobib ka neile, keda kimbutab ärevus ja/või depresioon ja/või inimesele kellel igapäevaelu pinged kipuvad ülepea kasvama jms. Samuti neile, kelle koormustaluvus on mõne (psüühilise) trauma vms tõttu ajutiselt vähenenud. Teemaõhtu sisaldab rahulikku füüsilist liikumist ja keskendumisharjutusi. Enese taasleidmine tähendab tihti muutuseid Sinu senises elus, sinu senises mõttemaailmas ja käitumismustrites. Teemaõhtu pakub võimaluse õppida rohkem tundma oma füüsilist keha. Läbi eneseaustuse ja hoolimise oleme võimelised looma kvaliteetsed suhted ka teistega.
Osalemispanus: ette tasudes 14€, kohapeal 18€

Vaata täpsemalt ülitundliku inimese kohta: www.ulitundlikinimene.ee

Tundlikele suunatud veel:
L 07.10 11-14 Tervendav heli ja rütm praktikas
L 28.10 11-14 Jooga erinevad võimalused ja tasandid
L 25 11 11-14 Tundlike kohtumine ja toetavad praktikad

R 10.11 Heli ja mantra meditatiivses joogapraktikas

Mis on heli? Mis on mantra? Mis on meditatsioon? Mida ütleb hääle kvaliteet? Kuidas teha end kuuldavaks ja anda oma sõnadele jõud? Kuidas on heli seotud hingamisega ning meie meeleseisundiga? Neile ja paljudele teistele küsimustele leiame koos vastuseid novembrikuisel teemaõhtul, kus muuhulgas kogeme ka mantra ja heli väge ning paneme selle joogapraktikasse. Liikudes edasi meditatsiooni suunas. Ole valmis kergeks füüsiliseks liikumiseks koos hääle kasutusega. Tule ja koge midagi teistsugust. Ole nähtud ja kuuldud!

Osalemispanus: ette tasudes 14€, kohapeal 18€

R 01.12 Teadlik lõdvestumine igapäevaelu toetamiseks

Teemaõhtu sisaldab erinevaid praktilisi harjutusi ja filosoofiat, läbi mille on võimalik (emotsionaalsete ning füüsiliste) valude leevendamine ja igapäevaelu kvaliteedi toetamine. Õhtult saad kaasa praktilised oskused, mida igapäevaelus rakendada. Lõdvestumine peaks toimuma nii keha kui meele tasandil lähtuvalt indiviidi isikuomadustest. Läbi keha ja meele lõdvestumise on võimalik sisemise selguse ja energiavarude taastamine, et seeläbi olla valmis uuteks pingutusteks ja ettevõtmisteks. Kui ollakse võimetu lõdvestuma, siis igapäevased elu loomulikud tegevused võivad pingete kuhjumise tagajärjel hakata üle jõu käima. Pingete kuhjumine võib väljenduda pidevas väsimustundes, näiteks kui keha ei taasta peale mõõdukat füüsilist pingutust oma jõudu (jääb pingeolekusse); meelest tulenevates kannatustes, näiteks negatiivses mõtlemises või hoopis liigses ärrituvuses ning keskendumisraskustes ja kannatlikkuse puudumises. Need on vaid mõned variandid võimalikest sümptomitest, mille ühine nimetaja on pinges olek — sobiva lõdvestuse puudumine.
Osalemispanus: ette tasudes 14€, kohapeal 18€

Loe lisaks:
http://www.ulitundlikinimene.ee/huvitavat/igapaevaelu-pingete-leevendamiseks-proovi-taieliku-loogastumise-tehnikat

RIINA KASTERPALU teemaõhtud:
29.09 kell 18-20.00 Emotsioonide vabastamine shindo abil

Emotsioonid on meie eluliselt vajalikud, ilma emotsioonideta me sarnaneksime pigem masinatele kui inimestele. Ometi leiame me end aeg-ajalt olukorrast, kus needsamad meile nii vajalikud emotsioonid valmistavad ebameeldivusi, takistavad rõõmsalt ja kergelt elamast ning vahel tahaks neid üldse mitte tunda. Kuidas nii? Kas me saame selles osas ise midagi ette võtta? Vastus on jah! Teemaõhtu pühendame oma emotsionaalse keha korrastamisele shindo harjutuste abil. Õpime ennast kuulama ja eristama emotsioone siin ja praegu.
Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€