free joomla image slider

 

Liitu infokirjaga

Kutsume Sind ka sel hooajal osa saama unikaalsest Tartu Joogakeskuse teemaõhtute sarjast! Teemaõhtud toimuvad Tartu Joogakeskuses igal reedel algusega kell 18.00.

Oled südamest oodatud!

Registreeru teemaõhtutele SIIN

Pärast registreerumist saadetakse Sulle info tasumise kohta.

JAANUAR
13.01 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Kuumad rütmid põhjamaa inimesele”
20.01 kell 18-20 Marilii Toots - Heli ja mantra meditatiivses praktikas
27.01 kell 18-20.30 Riina Kasterpalu - “Kas kõik minu pinged kuuluvad mulle?” praktilised harjutused pingeseisundi teisendamiseks

VEEBRUAR
3.02 kell 18-20.30 Kristel Leesmend - Teadlikkus läbi TRE
10.02 kell 18.30-20.30 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Tantsud südamest”
17.02 kell 18-20 Marilii Toots - Veedamantra õppimine ja meditatsioon

MÄRTS
3.03​ kell 18-20.30 Riina Kasterpalu - ​Tõhus ja lõõgastav kehateraapia jomon'i venitustega
10.03 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Trummide kutse”
17.03 kell 18-20.30 Marilii ​Toots - Kes on ÜTI?
24.03 kell 18-20.30 Anne Kalvi - Jooga kui elamise õpetus “Mida me otsime?”

APRILL
7.04 kell 18-20.30 Kristel Leesmend - TRE — isiklik teekond
21.04 kell 18-20 Marilii Toots - Teadlik lõdvestumine igapäevaelu toetamiseks
28.04 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Sisekaemus”

MAI
05.05 kell 18-20.30 Anne Kalvi - Jooga kui elamise õpetus "Mida me kardame?"
12.05 kell 18-20 Hindrek Vou - Vabastav tantsurännak “Hingamise rütmid”
19.05 kell 18-20 Marilii Toots - Heli joogapraktikas

HINDREK VOU teemaõhtud
"Vabastav tantsurännak" 13.01; 10.02; 10.03; 28.04; 12.05 kell 18-20

Vabalt liikudes ja oma keha kuulates saame väljendada oma sügavamaid tundeid, allasurutud või väljendamata emotsioone ja seda, mis tavapärases elurutiinis väljendamata jääb. Erinevad rütmid kannavad meie meele rännakule oma siseilma, mille läbi saame parema kontakti endaga ja endas toimuvaga. Keha vabaneb pingetest ja suureneb kohalolu ning rõõmutunne. Rännakul läbime viis universaalset elementi, milleks on maa, tuli, vesi, õhk ja eeter. Kõigi nendega on seotud oma rütm ja liikumine. Läbides neid viit elementi, aitab see tantsijal tagasi jõuda oma keskmesse, sisemisse rahusse. Tantsida võivad noored ja vanad, mehed ja naised. Tantsimine on lihtne ja selleks pole vaja muud kui soovi oma keha kuulata ja talle järgneda. Tantsurännakut juhendab ja suunab muusika, mis toetab Sinus viie elemendi vabalt väljendumist. Kõik see kokku annab võimaluse tunnetada erinevaid aspekte endas ja väljendada neid läbi tantsulise liikumise. Igaks tantsuks valitakse just vastava teemaga sobituv muusika.

Osalemispanus: ette tasudes 10€, kohapeal 12€

Igal tantsurännakul on oma alateema, mida toetab vastav muusika ja teema sissejuhatus:

13.01 – “Kuumad rütmid põhjamaa inimesele”
10.02 – “Tantsud südamest”
10.03 – “Trummide kutse”
28.04 – “Sisekaemus”
12.05 – “Hingamise rütmid”

MARILII TOOTSI teemaõhtud
Heli ja mantra meditatiivses praktikas 20.01 kell 18-20

Mis on heli? Mis on mantra? Mis on meditatsioon? Mida ütleb hääle kvaliteet? Kuidas teha end kuuldavaks ja anda oma sõnadele jõud? Kuidas on heli seotud hingamisega ning meie meeleseisundiga? Neile ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse jaanuarikuisel teemaõhtul, kus muuhulgas kogeme ka mantra ja heli väge ning paneme selle joogapraktikasse, liikudes edasi meditatsiooni suunas. Ole valmis kergeks füüsiliseks liikumiseks koos hääle kasutusega. Tule ja koge midagi teistsugust. Ole nähtud ja kuuldud!

Veedamantra õppimine ja meditatsioon 17.02 kell 18-20

Sel reedel on võimalik Veedadest pärit sanskritikeelset mantrat kuula ja korda põhimõttel ise õppida, saada teada õpitu tähendus ning võtta aeg endasse süüvimiseks ja praktiseerida visualiseerimist mantrat kuulates. Ei eelda lauluoskust. Sobib nii algajatele kui jätkajatele. Veedad on iidsed pühad sanskritikeelsed tekstid, mis koosnevad mantratest ja kus on väidetavalt peidus vastused kõikidele küsimustele. Mantrad on võimsad helid. Kui neid hääldada õigesti ning soodsa kavatsusega, siis need levitavad erilist vibratsiooni meie kehas. Vibratsioonil on võime mõjutada füsioloogilist seisundit – parandades nii meie füüsilist, vaimset kui ka emotsionaalset tervist. Mantrad soodustavad täielikku keskendumist, need on meditatsiooni üheks töövahendiks. Samas loetakse Veedadest pärit mantraid ka meditatsiooniprotsessiks. Tule luba mantral end toetada ja helil puhastada!

Kes on ÜTI? 17.03 kell 18-20

Sel reede õhtul on võimalik vaadata filmi "Tundlik – rääkimata lugu" eestikeelsete subtiitritega! Vaata treilerit.  Film annab hea ülevaate ülitundlikkuse puhul esineda võivatest takistustest ning katsumustest kui ka hüvedest. Esitatud on selged tunnusjooned ning mitmed teaduslikel uuringutel põhinevad faktid. On kirjeldatud ülitundlikku täiskasvanut, ülitundlikku last kui ka ülitundliku poissi. Olulisel kohal on peresuhted. Samuti räägitakse ülitundlikele inimestele sobivatest töövõimalustest. Filmi keskosas pajatab oma elust ülitundlikuna Kanada laulja, laulukirjutaja ja näitleja Alanis Morisette. Film on tehtud positiivses võtmes ja julgustab elama oma omadustega rahus. Filmile järgneb arutelu.

Teadlik lõdvestumine igapäevaelu toetamiseks 21.04 kell 18-20

Teemaõhtu sisaldab erinevaid praktilisi harjutusi ja filosoofiat, läbi mille on võimalik (emotsionaalsete ning füüsiliste) valude leevendamine ja igapäevaelu kvaliteedi toetamine. Õhtult saad kaasa praktilised oskused, mida igapäevaelus rakendada. Lõdvestumine peaks toimuma nii keha kui meele tasandil lähtuvalt indiviidi isikuomadustest. Läbi keha ja meele lõdvestumise on võimalik sisemise selguse ja energiavarude taastamine, et seeläbi olla valmis uuteks pingutusteks ja ettevõtmisteks. Kui ollakse võimetu lõdvestuma, siis igapäevased elu loomulikud tegevused võivad pingete kuhjumise tagajärjel hakata üle jõu käima. Pingete kuhjumine võib väljenduda pidevas väsimustundes, näiteks kui keha ei taasta peale mõõdukat füüsilist pingutust oma jõudu (jääb pingeolekusse); meelest tulenevates kannatustes, näiteks negatiivses mõtlemises või hoopis liigses ärrituvuses ning keskendumisraskustes ja kannatlikkuse puudumises. Need on vaid mõned variandid võimalikest sümptomitest, mille ühine nimetaja on pinges olek — sobiva lõdvestuse puudumine.

Heli joogapraktikas 19.05 kell 18-20

Erinev heli avaldab meile erinevat mõju. Kuidas leida endale sobiv heli? Mille poolest erinevad helid erinevad? Kuidas heli meid muudab? Kust heli tuleb? Kas heli tekib ainult läbi hääle või on ka teisi võimalusi? Kuidas mõjub inimesele rütm? Kuidas rütmi luua? Mis siis kui kasutada heli ainult mõttes? Neile ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse maikuusel teemaõhtul, kus muuhulgas kogeme ka mantra ja heli väge ning paneme selle joogapraktikasse. Liikudes edasi meditatsiooni suunas. Ole valmis kergeks füüsiliseks liikumiseks koos hääle kasutusega. Tule tee end nähtavaks ja ole kuuldud.

Osalemispanus: ette tasudes 12€, kohapeal 16€
www.joogatunnid.ee ja www.ulitundlikinimene.ee

RIINA KASTERPALU teemaõhtud
“Kas kõik minu pinged kuuluvad mulle?” praktilised harjutused pingeseisundi teisendamiseks 27.01 kell 18-20

Kas kõik minu pinged on minu omad? Pinge on seisund, mille eest me tihtipeale põgeneme. Füüsiline pinge võib olla õrn märguanne, aga ka häiriva valu allikas. Emotsionaalset pinget võime tajuda ebamugavusena, millega me ei oska midagi peale hakata. Kuidas pinged tekivad? Miks tulevad tagasi pinged, mida oleme kord juba vabastanud? Teemaõhtu algab selgitusega hingeenergia algsest liikumisest füüsilisse kehasse. Seejärel käsitleme võimalikke põhjuseid, mis tekitavad pingena väljenduvaid energiaseisakuid füüsilises kehas. Teemaõhtu teises pooles praktiseerime venitusharjutusi, mis aitavad vabastada füüsilises kehas talletunud pingeid. Osalejale tuleb kasuks valmisolek vaadata oma pingeallika(te)le julgelt silma!

Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€.

Tõhus ja lõõgastav kehateraapia jomon'i venitustega 3.03 kell 18-20.30

Teemaõhtu pühendame oma keha korrastamisele tehes shindo süsteemi kuuluvaid jomon'i venitusi. Harjutused on algselt mõeldud shindo terapeutide tervise korrashoidmiseks, nüüd kasutatakse neid laialdaselt shindo tundide osana. Jomon'it tehes ei õpi me uusi oskusi, vaid lõõgastume ja laseme esile tõusta keha sisemisel tarkusel. Kasutame teraapilise tulemuse saavutamiseks ära raskusjõudu. Jomon'i süsteem vaatleb keha horisontaalsete tsoonide kaupa, igal siseorganil on füüsilisel kehal oma peegelduspiirkonnad. Harjutuste seeriad on koostatud nii, et lõõgastusse oleksid haaratud võimalikult paljud tsoonid, mis muudab jomon'i venitused iseäranis tõhusaks. Teemaõhtu käigus mõjutame näopiirkonda, õlavöödet, üla- ja alaselga, sõrmi ja käsi, puusa- ja põlveliigeseid, teeme endale kõhumassaaži ja õpime nippe, kuidas väsimuse korral võimalikult kiiresti lõõgastuda.

Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

KRISTEL LEESMENDI teemaõhtud
Teadlikkus läbi TRE 2.02 kell 18-20.30

TRE (Tension, Stress & Trauma Release Exercise) on harjutuste seeria, mis aitab lõdvestada sügavale lihastesse salvestunud pinged. Mikroskoopiliste lihaspingete vabanemine vallandab organismis ahelreaktsiooni – inimesed vabanevad edukalt ärevusest, depressioonist, sundmõtetest jm. elu häirivatest teguritest ning avanevad uutele vaatenurkadele oma probleemide suhtes. Üks osa komplekssetest muutustest on seotud teadlikkuse kasvuga iseenda suhtes. Töötoa esimeses osas kergitame katet TRE meetodi tagamaadelt ja avame võimalusi, mis selle praktikaga kaasnevad. Arutleme mõistete “teadlikkus” ja “kohalolu” üle, mida need kellegi jaoks tähendavad. Mis on TRE? Kuidas TRE toimib? Mis on TRE protsess? Millised on need muutused, mis aset leiavad? Mis juhtub, kui kohtume iseenda seatud piiridega? Õhtu teises osas praktiseerime harjutusi ning igaühel on võimalus isiklikult kogeda nende toimet.

TRE — isiklik teekond 7.04 kell 18-20.30

TRE (Tension, Stress & Trauma Release Exercise) harjutusi võib praktiseerida ühekordselt või aeg-ajalt, kuid selle meetodi eriti paeluv osa on TRE protsess, mis on selgelt jälgitav regulaarsel harjutuste praktiseerimisel. Igal inimesel on selles protsessis oma väga isiklik ja eripärane lugu, oma rada ja kogemused. Õhtu esimeses osas tutvume TRE meetodi toimisprintsiipidega ja kohtume kahe praktikuga, kes aasta jooksul regulaarselt harjutusi on teinud ning TRE protsessis osalenud. Kumbki kirjeldab oma individuaalset kogemust – protsessi algust, selle toimet, tähelepanekuid, märkamisi. Õhtu teises osas praktiseerime harjutusi ning igaühel on võimalus isiklikult kogeda nende toimet.

Osalemispanus: ette tasudes 16€, kohapeal 20€

ANNE KALVI teemaõhtud
Jooga kui elamise õpetus ”Mida me otsime?” 24.03 kell 18-20.30

Iga päev me otsime midagi, püüdleme millegi poole. Me otsime seda, mida meil enda arvates ei ole; püüame suurendada seda, mida ei ole küllaldaselt. Otsitav võib olla õnn, armastus, uus kallim või hoopiski mingi info, uue nimega jooga, raha, sobivam töö, võim jne. Ja mõnikord me otsime nagu vene muinasjutus - ei tea mida ei tea kust. Otsimine käib inimese elu juurde. Meie meel on nii üles ehitatud, et vajame pidevat avardumist, laienemise tunnet. Sügavamale süüvides otsime me aga seda, mida me ei suuda tajuda. Olgu selle nimeks kas seesmine valgus, lõplik tõde või lihtsalt usaldus. Loeng-vestlus aitab oma otsinguid analüüsida ja neile praktilisi lahendusi leida. Mantraga joogapraktika fookuses on usaldus – śraddha.

Jooga kui elamise õpetus “Mida me kardame?” 5.05 kell 18-20.30

Meie igapäevastel otsingutel ja püüdlustel on mitmeid takistusi. Kõige suurem takistus on hirm ehk usalduse puudumine. Hirm on meie elu loomulik osa. Hirm võib olla seotud kindla inimese, looma või olukorraga, rahaga, julgeolekuga riigis jne. Samuti tekib meil mingil perioodil hirm tunda ja tajuda hirme. Hirmuga resoneerudes toimub kas põgenemine või muinasjutust tuntuks saanud kivikujuks moondumine. Teemaõhtul räägime hirmu tekkemehhanismidest ja avaldumisest, kuna ning kuidas on võimalik hirmudega tegeleda. Loeng-vestluse eesmärgiks on saada suuremat selgust oma hirmude ja neile reageerimise osas, leida praktilisi, endale sobivaid lahendusi. Õhtut kroonib teemakohane mantraga joogapraktika.

Osalemispanus: eelregistreerunuile 16€, kohapeal 20€